הספד ל״קימל״ וניסיון להבין מי הבאה בתור להיסגר? אולי טבעונית מוכרת

האם נכונה השמועה שמסעדה טבעונית מוכרת בדרך לבית הקברות ולמה מדינת ישראל היא זו שמחסלת את המסעדות בניסיון מטופש לגרום לעובדים הזרים להתפטר

 

מתוך הביקורת בקימל
מתוך הביקורת בקימל לחצו לביקורת

 

בקימל היה לי הדייט הראשון שהוביל בבטחה למערכת יחסים ארוכת שנים. עד היום אני זוכר בדיוק מה אכלתי: את חמצמצות החציל, מתיקות כבד האווז, השמנת הבלתי נגמרת והבשר הרך שבושל שעות לאיטו. לעד קימל תהיה חקוקה אצלי כמקום מרגש (כמו בדייט ראשון) אך ביתי ויציב, מסעדה שבמשך שנים לא שינתה כלום בתפריט. אופנות הגיעו, השתקעו לרגע וחלפו וקימל נשארה באותה פוזיצייה.

השבוע, כשהסגירה שלה הוכרזה רשמית, נראה היה שטרנד המסעדות הנסגרות שוטף את תל אביב. זה כמובן לא מדוייק. 90 אחוז מהמסעדות בארץ נסגרות בשנה הראשונה לפעילותן. האם ידעתם שאף בנק לא מוכן לתת אשראי למסעדה? אם תנסו ללכת לבנק ולנסות לשכנע את הפקיד לתת לכם הלוואה לפתיחת מסעדה או בית קפה, תובלו בנימוס מחוץ לסניף. ולמרות הקשיים ולמרות הבנקים הסרבנים, עדיין נפתחות להן מסעדות כל הזמן, ורבות נסגרות.

קראתי ב״הארץ״ בזמנו על ״אפריל השחור של המסעדות״. אבל זה לא אפריל השחור, זה כל 12 חודשי השנה השחורים – מסעדות נסגרות כל הזמן, ופשוט צירוף מקרים של התמוטטות נפשית (רפאל) בעיות בירוקרטיות (בינדלה) ועוד כמה דוגמאות הביאו לכותרות הלא מדוייקות. עכשיו הצטרפה קימל.

קימל לא היתה מסעדה מצויינת. קימל היתה מסעדה טובה לסוגה, מטבח שמנתי פסבדו צרפתי. אבל האווירה, השירות ובעיקר השמירה על הרמה, הפכו אותה למוסד שראוי היה שימשיך להתקיים. לחצו כאן לצפות בביקורת שהיתה בלילה כלכלי. עם סגירתה החלו להגיע אלי שמועות על עוד מסעדות שבדרך לבית הקברות. ניסיתי לבדוק למשל אם יש אמת על מסעדה טבעונית מוכרת, שנאמר לי שבעל הנכס מחפש כבר שוכרים חדשים במקומה, אולם התקשרתי להזמין מקום, והיא עדיין פעילה, אז מי יודע.

הנאות קטנות
הנאות קטנות

 

מסעדות הן עסק קשה, ורוב המקומות הטובים שאני מכיר מצליחים רק בגלל עבודה סיזיפית של המסעדן (לא בהכרח השף). שעות עבודה בלתי אפשריות, מחירי שחיטה מספקים, מדינה שמעמיסה מיסים והיטלים בלתי אפשריים. קחו למשל את התקנה המוזרה לקחת מעובדים זרים ומהמסעדנים 36% מהשכר של הזר ולשמור בחשבון מיוחד בבנק מזרחי, כסף שכנראה לעולם לא יגיע לכיסו של העובד. בדרך זו המדינה מקשה על העובדים הזרים להתפרנס, המסעדות כמעט קורסות ואף ישראלי הרי לא ייכנס למטבח לשטוף כלים. אולי כדאי להפוך עבודה במסעדה לעבודה מועדפת – מי החליט שתחנות דלק הן ראויות ומסעדות – לא?

ובחזרה למסעדות הנסגרות. האוכל בישראל הפך בשנים האחרונות לאלוהים. כל אחד אוכל, מבשל ובעיקר צופה בעשרות תכניות (רובן די משמימות יש לומר) בישול וריאליטי. אז לא פלא שכולם רוצים לפתוח מסעדה, בר או בית קפה. הכרתי הרבה שאיבדו את הפיקדון, הפנסיה של ההורים ועוד סכומים נכבדים על החלום המתעתע. אם רק היו יודעים כמה עבודה קשה ולא מתגמלת מצפה להם, הם כלל לא היו הולכים לכיוון.

2 Responses

  1. רוזי Reply

    אגב…ממליצה לך בחום לבקר ב416

  2. רוזי Reply

    מושקא נסגרה…..עליה התכוונת?…

Leave a Reply